Відстань між будинком та парканом

Рейтинг 5 (1 Голоса)

Якщо Ви запланували побудувати будинок чи зробити його реконструкцію, то обов’язково виникне питання: якою має бути відстань від будинку до паркану? Спробуємо розібратися і дати рекомендації. Норми допустимої відстані від будинку до огорожі чи інших споруд визначені законодавством. 


Вибираючи ділянку для будь-якого будівництва, треба правильно розрахувати розміщення споруд, відповідно до встановлених норм граничних відстаней. Відповідно до державних будівельних норм відстань до межі сусідньої ділянки від найбільше виступаючої частини стіни має бути не менше 1 метра. Слід врахувати розміщення покрівельних конструкцій, які призначені для стікання дощової води, щоб запобігти потраплянню її на сусідську територію. Мінімальна відстань від паркану до будинку має бути 3 метри. Головними чинниками на користь такої відстані є загальноприйнятні фактори: мінімізація шуму, особиста захищеність, простота обслуговування будинку. При спорудженні нової забудови відстань до межі має складати не менше 3-х метрів. Важливим є дотримання вимог допустимих відстаней споруд до мереж водопостачання чи ліній електропередач. 


Житлові споруди мають розміщуватися відповідно до проекту забудови мікрорайону, враховуючи граничні вуличні червоні лінії. При цьому, паркан не повинен виходити за їх межі. Рекомендовані відстані від будинку до магістральних ліній – не менше 6-ти метрів, до житлових – не менше 3-х метрів. При плануванні слід зробити розрахунки щодо розташування, щоб уникнути неприємностей та складних ситуацій на майбутнє. Важливо знати, що керуватися потрібно лише встановленими будівельними нормами, які розроблені та виписані у будівельних нормах та правилах (БНіП). В цьому документі вказані нормативні правила розміщення житлових будинків, не житлових споруд, огороджувальних конструкцій, відповідно до санітарних та протипожежних правил безпеки. 


Порушення встановлених норм будівництва тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу, або, навіть, демонтаж споруди. Знаючи на якій відстані від паркану має бути розташований будинок, Ви можете уникнути неприємностей, зберігаючи добросусідські відносини.

Оставьте первый комментарий