Придбати земельну ділянку на аукціоні – це можливо

Рейтинг 5 (1 Голоса)

Процедурні заходи з підготовки та проведення аукціонних торгів щодо продажу земельних ділянок або отримання права на їх оренду діють в Україні з 2008 року. Аукціон є загальнопоширеною формою продажу, де учасники пропонують свою ціну за лот, маючи можливість чесно конкурувати з іншими покупцями. Той, хто запропонував найвищу ціну, стає переможцем. Зазначимо, що в перелік земельних лотів не можуть входити ділянки, на яких розташовані об’єкти, що підлягають приватизації. Перелік вільних земельних ділянок затверджується місцевими радами, зазначивши у списку місце їх розташування та площу. До підготовки залучаються спеціалісти земельних та архітектурних відділень, які проводять попередню експертну оцінку, визначають цільове призначення, затверджують технічну документацію.


За 30 днів до старту організатори повідомляють про час та місце проведення через засоби масової інформації. Усі бажаючі подають заявку для участі, ознайомившись з умовами аукціону та дотримуючись правил його проведення (вносять відсоткову заставу, оплачують витрати на виготовлення техпаспорту). Отримавши спеціальний квиток учасника, покупець бере участь у торгах, у разі перемоги він сплачує через банк заявлену суму лота та подає документи для виготовлення державного акту на землю. Встановлені правила діють також і для оренди земельних ділянок. Якщо зафіксовано порушення правил, результати торгів можуть бути скасовані.


Земельні торги в Україні вважаються перспективним та дієвим способом реалізації земельних ділянок. Детальну інформацію та консультативну допомогу з даного питання можна отримати у Миколаївському міському земельно-кадастровому центрі.


Крім того, існують спеціалізовані сайти, які здійснюють супровід земельних аукціонів на майданчиках системи ProZorro.Sale. Усі етапи торгів проходять в електронному форматі, з прозорою системою ставок та інформативною доступністю. В Україні декілька років діє пілотний проект, розроблений КМУ, який дає можливість купити земельну ділянку з аукціонів продажу права оренди земель різних форм власності (державна, комунальна) через майданчик ДП СЕТАМ. На початку торгів стартова ціна за рік оренди складала приблизно 8%-9% від визначеної оцінки. Експерти схиляються до думки, що електронні торги значно підвищать ціну на отримання права оренди земельної ділянки.


Продаж земельних ділянок через онлайн-торги є достатньо вагомим аргументом для запровадження чесної конкуренції та підвищення цінового рівня. У 2019 році група народних депутатів запропонувала проект Закону про зміни до законодавства України, що регулюють продаж земельних ділянок або права на них через систему електронної реалізації. Пропонується проводити земельні аукціони через Інтернет, у реальному часовому режимі. У будь-якому разі, придбати земельну ділянку стало набагато простіше. Можливо, з часом, аукціони стануть поширеним явищем в Україні, даючи можливість кожному отримати у власність землю через чесну та прозору систему торгів.

Оставьте первый комментарий