Право власності на земельну ділянку

У нашій державі гарантується право власності на землю, що реалізується громадянами, відповідно до чинного законодавства. Конституцією України гарантовані основні правовідносини щодо верховенства рівності об’єктів права власності на землю. Земельне законодавство встановлює правила та регулює порядок використання земельної ділянки. Об’єктом права власності може бути земля, природні ресурси, зелені насадження, споруди, що розташовані на ній.

Отримати у власність ділянку можуть громадяни України, розробивши необхідні документи через систему інституцій землекористування. Процедура отримання права на землю дає можливість моніторити використання землі, включивши ділянку до спеціального реєстру. Право власності на земельну ділянку діє за умовами угоди купівлі-продажу, при отриманні у спадок чи дарунок, шляхом обміну, передачі, та інше. Якщо протягом 15 років громадянин України добросовісно користується та обробляє наділ, він може звернутися до державних органів влади з проханням про передачу його в особисту власність. Іноземці, також, можуть претендувати на право володіти землею, але лише у випадках, передбачених українським законодавством.


Власник зобов’язаний використовувати земельну ділянку за цільовим призначенням, проводити природоохоронні та екологічні заходи, виконувати добросусідські правила. Він має повне право користуватися корисними копалинами, об’єктами, угіддями, в межах даної ділянки. Крім того, державою гарантується відшкодування збитків, можливість вирішення земельних суперечок.


Право власності поширюється на об’єкти, що побудовані на ділянці, якщо вони зведені відповідно до архітектурних норм. У разі відчуження споруди громадянину переходить право власності на ділянку, на якій вона розташована. Кожен громадянин України має право отримати ділянку для ведення фермерського господарства, садівництва, будівництва житла, дачного будинку, індивідуального гаража.


З можливим запровадженням ринку землі в України, збільшилася зацікавленість до цього питання зі сторони фізичних та юридичних осіб. Спеціалісти Миколаївського міського земельно-кадастрового центру підготують всі необхідні документи для отримання Вами права власності на земельну ділянку, із дотриманням термінів виконання кожного етапу робіт.