Порядок присвоєння адреси

Рейтинг 5 (1 Голоса)

Адреса будівлі чи нерухомості – це сукупність ідентифікаційних реквізитів для визначення місця розташування об'єкта. Як призначити адресу завершеному об'єкту будівицтва? У більшості випадків громадяни стикаються з проблемами щодо швидкого вирішення цього питання, оскільки законодавство України ще не встановило чіткого порядку. Процес визначається, головним чином, органами місцевого самоврядування та державними адміністраціями, де підрядники будівництва звертаються за відповідною заявою. Час може становити до місяця (30 днів), виключаючи підготовку документів. Слід зазначити, що адреса не призначається тимчасовим структурам та об’єктам інженерної інфраструктури, які внесені до переліку цих об’єктів Міністерством регіонального розвитку.


У березні 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову з питання дерегуляції господарської діяльності, якою затверджено порядок здійснення проекту щодо присвоєння адрес на правах експерименту. Проект має бути завершений до кінця 2020 року. Він передбачає створення оновленої електронної бази даних будівельних майданчиків, що не мають адреси та порядок їх визначення. Після введення будівництва в експлуатацію, присвоюється адреса, яка автоматично є адресою нерухомості. Це не потребує прийняття додаткових рішень від відповідних державних органів.


Замовник має право звернутися за призначенням адреси до відповідного органу, маючи необхідні документи (будівельний паспорт, умови містобудування). Адреса може бути призначена до завершення будівництва та введення в експлуатацію, якщо вона розташована на зареєстрованій земельній ділянці, з правом власності на неї. У цьому випадку адреса визначатиметься місцем розташування ділянки.


Зміна адреси може мати наступні причини: адміністративно-територіальна зміна найменування суб’єктів територіальних одиниць, вулиць, об'єднання чи поділ територій, нерухомість, відбір частини об’єкта нерухомості, замовлення нумерації.


За присвоєння адреси об’єктам будівництва та нерухомості плата не стягується. Сама процедура потребує певного часу, щоб підготувати необхідні документи та прийняти рішення. Щоб мінімізувати ризики та швидко підготувати пакет документів, проконсультуйтесь із фахівцями Миколаївського міського земельно-кадастрового центру, які знайомі з тонкощами присвоєння адреси об’єктам будівництва.

Оставьте первый комментарий