Кадастровий номер

Рейтинг 5 (1 Голоса)

Кадастровий номер земельної ділянки – це, так званий, індивідуальний унікальний код. Він немає подібності, тобто, однакових номерних комбінацій, надається під час проведення процедури державної реєстрації та зберігається за земельною ділянкою протягом часу її існування. Присвоюються та затверджуються кадастрові номери відповідно до чинного законодавства, за рішенням органів державної влади та місцевого самоврядування.


Державний земельний кадастр надає цьому коду роль обов’язкового ідентифікатора для процедури визнання землі, як об’єкта цивільно-правових відносин. За зміненими правилами кадастровий номер має бути обов’язковою умовою для здійснення процедури продажу, дарування, надання у спадщину, та інших цивільно-правових дій, які пов’язані із земельною ділянкою. В Україні діють, також, акти на землю «старого зразка», видані до 2004 року, в яких не вказаний кадастровий номер. Власник може у будь-який час замінити акти на нові, що допоможе спростити пошук інформації щодо відповідної ділянки у загальнодержавній системі кадастрової карти.


Розпочати потрібно з подання до державного землевпорядного органу такі документи:

  • заява про присвоєння номера;
  • копія акту державного зразка (завірена нотаріусом);
  • копія паспорта та ідентифікаційного коду.


Земельний кодекс України (частина 6, стаття 120) визначає важливою умовою набуття права власності на житловий будинок, чи іншу споруду, наявність спеціального номеру ділянки, на якій розташований об’єкт.


Для отримання кадастрового коду, рекомендуємо звернутися до Миколаївського міського земельно-кадастрового центру. Фахові спеціалісти допоможуть швидко та якісно підготувати всі необхідні для цього документи, які включають лише достовірну інформацію. При необхідності проводиться кадастрова зйомка, готуються графічні креслення та текстовий супровід, погодження у різноманітних інстанціях.


Виконавши всі процедурні дії відносно присвоєння кадастрового номера ділянці землі, Ви зможете впевнено розпоряджатися нею, у межах норм українського законодавства.

Оставьте первый комментарий