2,28 га: право на безкоштовну приватизацію землі

Рейтинг 5 (1 Голоса)

Яку площу землі має право безкоштовно приватизувати кожен українець? Це питання хвилює багатьох. При досягненні повноліття кожен громадянин держави має право безкоштовно приватизувати 5 земельних ділянок з різним цільовим призначенням (загалом 2,28 га).


Законодавством України прийняті положення, згідно яких безоплатно можна отримати землю для:

  • власного сільського господарства (до 2 га)
  • ведення фермерської діяльності (розмір паю)
  • садівництва (до 0,12 га)
  • дачі (0,1 га)
  • гаражу (0,01 га)
  • будівництва житла та господарських споруд (в селі-0,25 га, в селищі – 0,15 га, в місті – 0,1 га)

Закон (Земельний Кодекс) не обмежує територіальний вибір ділянки, тому її можна отримати у будь-якому регіоні держави, незалежно від проживання, безкоштовно її приватизувати. Експерти визнають, що простіше приватизувати наділ у сільській місцевості. Для отримання землі необхідно провести певні процедурні дії, дізнавшись у вільному доступі на сайті публічної кадастрової служби наявність вільних ділянок, надіславши запит. Заява про намір приватизувати ділянку для певних цілей подається в органи місцевого самоврядування, вказавши її розмір та призначення. Після отримання позитивної відповіді, потрібно приступати до виготовлення проекту з відведення, який подається до відділення Держгеокадастру. Якщо ділянка знаходиться за межами населеного пункту – в територіальне відділення. На практиці комунікацію з цим державним органом проводить землевпорядна організація, яку Ви обрали для ведення справ, уклавши угоду. Отримавши кадастровий номер, необхідно знову звернутися до місцевого органу самоврядування, з метою затвердження та реєстрації проекту. Після прийняття відповідного рішення про передачу у власність ділянки, громадянин отримує свідоцтво володіння нею.


Земля надається безкоштовно, але підготовка необхідних документів потребує фінансових витрат та певного проміжку часу. Миколаївський міський земельно-кадастровий центр надає комплекс послуг з підготовки відповідних документів (технічна документація, графічні креслення, заяви, звернення, та інші папери). Наші спеціалісти мають досвід та знання, щоб у найкоротші терміни зробити важливу роботу щодо приватизації землі. Стримуючим фактором процесу масової безкоштовної приватизації земельної ділянки є бюрократизм державної системи. Маємо надію, що зважаючи на реформи та поступовий рівень збільшення електронних послуг, кожен українець скористається своїм законним правом на безкоштовне отримання частки землі.

Оставьте первый комментарий